100. árverés - 81. tétel
Rosti Pál
Uti emlékezetek Amerikából
Pest, 1861. Heckenast G. |
(8)+198+(2)p.+16t. (ebből 14 -- köztük a díszcímlap és 2 színes -- lithographia, valamint 1 kétosztatú acélmetszet) A litographiákat Rosti fényképei alapján Klette Gusztáv rajzolta kőre, Reiffenstein és Rösch nyomtatta Bécsben. Az acélmetszetet M. Rugenda |
A szerző (Eötvös József sógora volt) harcolt a szabadságharcban, ezért menekülnie kellett. Münchenben és Párizsban tanult, többek között fényképészetet, majd alapos felkészülés után 1856-1859 között bejárta Texast, Közép-Amerikát, a Karib-szigeteket és Dél-Amerika északi részét. Hazaérkezése után megfigyeléseit, élményeit papírra vetette, és az általa készített képekkel együtt kiadatta. E műve alapján választotta a Magyar Tudományos Akadémia levelező tagjául. A magyar utazási irodalom egyik legszebb darabja. |
Aranyozott gerincű, XX. századi félbőr-kötésben. Az eredeti borító bekötve. 20th century half leather binding, spine gilt. The cover bound inside. |