102. árverés - 74. tétel
Dobrai Tsulak Samuel
Lelki olaj, mellyel az egésséges Lélek a' beteges Lelket nagy hüséggel kenegeti, 's önnön magát vídámitja. Melly... készíttetett a' Salánki Eklésiának Lelki Pásztorától, — Ezer hat-száz hetven-harmadik esztendöben...
Kolosváratt, 1730. Telegdi Pap Samuel. |
(22)+214+(8)+20p. |
A kötetet a szerző I. Apafi Mihály erdélyi fejedelemnek ajánlotta 1673-ban, azonban a kézirat "az idönek és állapatnak változások miatt, szekrény fenekén valaholott el-felejtve hevert". Végül Rhédei Krisztina költségén látott napvilágot, a kötés tanúsága szerint példányunk az ő tulajdonában volt. |
Névre szóló ("RHEDEI KRISTINA"), datált ("1730"), restaurált bőrkötésben. |