107. árverés - 103. tétel
Nidernforff, Henricus
Generalis geographia cosmica, mathematica, naturalis, politica cum speciali Sacri Romani Imperii Romano-Germanici, et Sacri Romani Imperii Pontifici hierarchia. Per totum Orbem Terrarum, IV. libris comprehensa... I-IV. rész [két kötetben].
Norimberga (Wirceburga), 1739. Lochner & Mayer (Typis Jo. |
Jacobi Christophori Kleyer.) 1t. (rézmetszetű címkép)+(14)+390+(9)+4 kihajt. térk.+2t. (1 kihajt.)+1t.+(10)+368+(8)p.+4 kihajt. térk.; 1t.+(2)+468+(24)p.+19 térk. (2 kivételével kihajt.)+1 kihajt. t.+1t.+(2)+482+(10)p.+19 térk. (5 kivételével kihajt.) |
A szerző jezsuita szerzetes, a würzburgi egyetemen a matematika és a földrajz professzora volt. A tankönyvnek szánt, monumentális munka első két része elméleti, csillagászati és matematikai fejezetekkel. A harmadik a földrészek szerinti politikai leírás, a negyedik a német birodalom részletes bemutatása, a végén terjedelmes egyházi földrajzzal. Bár a címlapon és a könyvkötőnek szóló utasításban is 50 térkép szerepel, valójában példányunk teljes, mert az utolsóként jelzett "Planiglobium majus" lap nem jelent meg. Darabunk érdekessége, hogy három térképe színezett. |
Díszesen aranyozott gerincű, korabeli bőrkötésben. Contemporary leather, spine richly gilt. 3 maps coloured. |