108. árverés - 1. tétel
Ady Endre
Szeretném, ha szeretnének. Versek. Második kiadás.
Bp., 1910. Nyugat. |
129+(5)p. |
A mű első kiadása ugyanebben az évben látott napvilágot. Az előzéklapon Papp Viktor zenekritikus, író sajátkezű tulajdonosi bejegyzésével. Papp Ady baráti köréhez tartozott. A kötet 36. oldalának alsó részére ceruzával a költő nevét írták. Bár a kötet birtokosa miatt elképzelhető lenne, hogy ezt maga Ady írta bele, az írás összehasonlítása nyomán ez — ha nem is teljes bizonyossággal, de — kizárható. |
Aranyozott, korabeli vászonkötésben. A Falus Elek által tervezett, eredeti borító bekötve. |