112. árverés - 8. tétel
Német nyelvű, magyarországi használatra készült ferences emléklap.
Rézmetszet, Zeller Sebestyén készítette Pozsonyban, a XVIII. század közepe táján. A kitöltetlen lap szövege szerint birtokosa az egyévi próbaidő letöltése után felvételt nyert az obszerváns ferencesek harmadik (világi) rendjébe. A szöveg körüli díszes keretben Szent Ferenc, ferences szentek (Árpád-házi Szent Erzsébet, Szent Lajos király, stb.), felül középen Szűz Mária alakja látható, karján a kisdeddel. Hajtogatva. Mérete: 305 x 405 (360 x 470) mm. |
Pataky: 0 |