118. árverés - 183. tétel
[Héjjas Iván] Egy rongyos
A Rongyos Gárda harcai
(Bp., 1939. Stephaneum ny.) |
324p. Számozott (803./?) példány. |
Az önszerveződő alakulat a Tanácsköztársaság idején a kommunisták ellen harcolt, majd nyugat-magyarországi tevékenységével nagymértékben hozzájárult Sopron és környékének megmaradásához. Az első bécsi döntés idején Kárpátalján működtek a csehszlovák csapatokkal szemben. Kevéssé ismert, hogy később sokan beálltak a lengyel Honi Hadseregbe, ahol a németek ellen is küzdöttek. |
Kiadói vászonkötésben. A színes, rajzos borító sérült. |