118. árverés - 373. tétel
[Szabó Pál, ifj.] Boldenyi, M. J.
La Hongrie ancienne et moderne. Histoire, arts, littérature, monuments par une société de littérateurs sous la direction de ~.
Paris, 1851. Lebrun. |
(4)+239+(1)+159+(3)p.+30t.+1 térk. Első kiadás. Lapszámozáson belül számos illusztrációval. |
A magyar történelmet (különös tekintettel a szabadságharcra) bemutató kötet szerzője rendkívül érdekes figura volt. Fiumei kereskedő, majd a Magyar Kereskedelmi Társaság igazgatója volt. Kossuth bizalmával visszaélve elsikkasztotta a társaság pénzét, majd Párizsba menekült. Itt a magyar ügyet népszerűsítő folyóiratokat indított, majd a bukás után kiadta a fenti kötetet. |
Restaurált, díszesen aranyozott, kiadói vászonkötésben. |