121. árverés - 103. tétel
(Metastasio, Pietro) Metastasius
~nak egynehány játék darabjai. Forditotta olaszból Döme Károl.
Komáromban, 1802. (Weinmüller Klára ny.) |
1t. (rézmetszetű díszcímlap, Czetter Sámuel munkája)+(16)+336p. Első kiadás. |
Vastagpapíros luxusváltozat. A fordító pap, költő, az MTA tiszteletbeli tagja volt. Jó barátja volt Baróti Szabó Dávid, akinek üdvözlő verse a kötet elején olvasható. A mű végén levő Toldalék Döme néhány versét és fordítását tartalmazza. |
Díszesen aranyozott gerincű, korabeli bőrkötésben. A gerincen apró kopásnyomokkal, ettől eltekintve nagyon szép példány. Contemporary leather. Spine richly gilt, slightly worn. |