121. árverés - 44. tétel
Nemzeti almanach. Első-második év.
Budapest, 1841-1842. magyar kir. egyetem' betűivel. |
1t.+XXV+416+(3)p.+6t.; 1t.+(2)+316+(3)p.+9t. |
Teljes sorozat. Az Erdélyi János, Vajda Péter és Vahot Imre által alapított Almanach-Társaság célkitűzése a magyar irodalom fellendítése, fiatal írók bemutatása az olvasóközönségnek. A Vajda által szerkesztett kötetek szerzői között található Garay János, Jósika Miklós, Kuthy Lajos és Lauka Gusztáv is. Erdélyi szerkesztésében egy harmadik darabot is terveztek, de ez végül nem jelent meg. |
Enyhén sérült, későbbi félvászon-kötésben. Szüry: 3393. |