124. árverés - 70. tétel
(Debreceni Ember Pál)
Historia ecclesiae reformatae, in Hungaria et Transylvania... a Frid. Adolpho Lampe
Trajecti ad Rhenum, 1728. Jacobus van Poolsus. |
(16)+919p. Metszetvignettával díszített, kétszínnyomású címlappal. |
Lampe az 1710-ben meghalt Debreczeni Ember Pál református lelkész kéziratban maradt művét jelentős változtatásokkal, saját műveként jelentette meg, Szathmári Paksi Mihály és Kocsi Csergő Bálint kiegészítéseivel együtt. Forrásértékű munka. |
Kopott aranyozású, korabeli bőrkötésben. Belül tiszta, szép példány. Borda: 251. |