127. árverés - 73. tétel
Sartoris, Alberto
Gli elementi dell'architettura funzionale. Sintesi panoramica dell'architettura moderna. Terza edizione interamente rifatta.
Milano, (1941.) Ulrico Hoepli. |
VIII+946+(2)p.+1 színes t. Lapszámozáson belül számos egészoldalas táblával és szövegközti illusztrációkkal. |
Az európai modern építészet egyik alapműve, először 1931-ben jelent meg. Szerzője a CIAM egyik alapítója volt. A kötet elején a futurizmus atyjaként emlegetett Marinetti méltató sorai olvashatók, az előszó Le Corbusier nevéhez fűződik. |
Kiadói vászonkötésben. A gerince enyhén kopott. Original cloth. Spine slightly worn. |