128. árverés - 130. tétel
Vahot Imre
Gróf Batthyány Lajos élet- és jellemrajza, mely a dicső emlékezetű 1848- és 49-iki magyar szabadságharcz kifejlődése oknyomozó történetének alapját, hű vázlatát is magában foglalja... Kiadta Vahot Gyula.
Bp, 1873. Kunosy és Réthy ny. |
(6)+114p. |
Hozzákötve: Gróf Batthyány Lajos az első magyar miniszterelnök élete és halála. Hiteles kutfőkből s kortársak emlékezéseiből összeállitva. Pest, 1870. Heckenast Gusztáv. 160p.+7 kihajt. t. Lapszámozáson belül Marastoni József Batthyányt ábrázoló, egészoldalas címképmetszetével. |
Aranyozott gerincű, korabeli félvászon-kötésben. |