128. árverés - 211. tétel
Györffy István
Szegedi róvások. Kormányzati évében felróvta ~.
Szeged, 1932. (Városi ny.) |
(6)+25-273p.+IIIt. Dedikált példány. (Különlenyomat a szegedi m. kir. Ferencz József-tudományegyetem 1929/30. évi működéséről szóló Beszámoló-ból.) |
A kötet végébe ragasztva: A szerző részére küldött ötven — nagyrészt autográf — köszönőlevél. Közülük — a teljesség igény nélkül — néhány jelesebb név: Móra Ferenc (kétoldalas), Dr. Szalay József szegedi rendőrfőkapitány, Dr. Szent-Györgyi Albert tudós, Dr. Löw Immánuel főrabbi, Dr. Ravasz László református püspök, Dr. Magyary Zoltán tudós, közigazgatási kormánybiztos, Dr. Glattfelder Gyula csanádi püspök, Dr. Rapaics Raymund. |
Aranyozott gerincű, korabeli félvászon-kötésben. Az eredeti borító bekötve. Poss.: Györffy István professzor gyűjteményi bélyegzőjével. |