128. árverés - 353. tétel
Tasi Gáspár (ford.)
Öt rövid predikátzio, Húsz Színes Okokrúl, miért nem akarnak most némelly emberek Catholicusokká, vagy (a' mint ök szóllanak) Pápistákká lenni. Mellyeket Bambergában... predikállott, most pedig... nyomtatásban ki-bochatott Feuktius Jakab... Magyarrá pedig fordított ~.
Posonban, 1640. (typ. Societatis Jesu) |
(2)+VI+181+(3)p. A címlap hátán Magyarország fametszetes címere látható. |
A magyarországi protestáns főurak rekatolizálását támogató prédikációskötet, amely a pozsonyi-nagyszombati jezsuiták és Eszterházy Miklós nádor missziós papjai által kiadott hasonló témájú művek közé illeszkedik. A fordítás alapjául Jakob Feucht ingolstadti egyetemi rektor, 1574-ben Kölnben megjelent műve szolgált. |
Enyhén sérült, kopottas, korabeli félpergamen-kötésben. A táblákon szúrágás nyomaival. RMNy 1849.; RMK I 705. |