137. árverés - 134. tétel
Báthori Kristóf erdélyi vajda (1575-1581) saját kezűleg aláírt, latin nyelvű oklevele.
Adománylevél Balogh György számára a Kraszna megyei Ipp faluban levő birtokra. Báthori István erdélyi fejedelem lengyel királlyá választása után bátyjára, Kristófra, mint vajdára bízta a kormányzást. 1 beírt oldal, papírfelzetes viaszpecséttel. Kelt: Berve, 1578. IX. Vászonra vonva. A levél eleje függőleges irányban hiányzik, ez az aláírás mintegy felét is érinti. Középen egy 3 cm átmérőjű körben a szöveg elkopott. Védett kulturális tárgy. |