137. árverés - 151. tétel
(Hohenzollern) I. Károly román király (1839-1914) saját kezű aláírásával ellátott kinevezési okirat a rendjellel együtt.
A király Hieronymi Károlynak, az Osztrák-Magyar Államvaspálya Társaság vezérigazgatójának, későbbi magyar belügyminiszternek a román Korona-rend parancsnoki fokozatát adományozza. 1 nyomtatott oldal, a rend szárazbélyegzőjével. Az uralkodó mellett Dimitrie Sturdza államminiszter is kézjegyével látta el. Kelt: Sinaia, 1883. X. 26. Hozzá: A rendjel. Aranyozott ezüst, vörös máltai kereszt fehér szegéllyel zománcozva, a medál közepén a román korona, "PRIN NOI INSINE" (Mi Magunk) felirat, valamint az alapítás dátuma (1881. III. 4.) áll. A hátoldal közepe sérült. A kitűzésre szolgáló, kék-ezüst selyemszalag hiányzik. |