139. árverés - 20. tétel
Révkomárom város fametszetű látképe a helyi szabócéh magyar nyelvű céhlevelén.
Dobis János nevére kiállítva. Díszes iniciáléval. A kép és a szöveg egységes, díszes keretben. Felül középen császári sasos magyar címerrel, a sarkokban bájos, allegorikus nőalakokkal. A képen a város és a vár délről, a Duna túlpartjáról látszik. Két viaszpecséttel és öt aláírással. Kelt: Révkomárom, 1824. IX. 12. A hajtogatások mentén két kis sérüléssel. A kép mérete 140 x 370 mm, a lapé 440 x 535 mm. |