Pest, 1848. Landerer-Heckenast ny. |
(4)+109+(1)p. Első kiadás. |
Elékötve: Hattyúdalok Pest, 1843. Heckenast Gusztáv. XVI+(2)+80p. Első kiadás. Hozzákötve: Emléklapok egy főrangu hölgyhez. Irta --. Kiadta Petrichevich Horváth Lázár. Budán, 1846. Egyetemi Ny. (2)+IV+51p. Első kiadás. A szerző a szabadságharc lelkes híveként több, buzdító verseket tartalmazó kis kötetet adott ki, ezek egyike a kolligátum elsőként leírt darabja. |
Kopottas, korabeli vászonkötésben. A levelek vízfoltosak. |
Szüry: 2001., 2002., 2000. |