Pest, 1850. Heckenast. |
(2)+214p. Első kiadás. |
A kor egyik leghíresebb, és talán legnagyobb hatást kiváltó politikai röpirata. A szerző Kossuth bírálatával és a Habsburg monarchiával való kiegyezés szükségességének felismerésével magára vonta a közvélemény nagy részének haragját. Nemzet-karakterológiai fejtegetése még a következő században is éreztette hatását. |
Aranyozott gerincű, korabeli félbőr-kötésben. A gerinc felső sarkán kis javítással. |
Poss.: A fehérvárcsurgói Károlyi-könyvtár könyvjegyével. |
Szentkirályi: K-34. |