142. árverés - 313. tétel
Nemzeti ereklye emléklappal.
Fémszelence a történelmi Magyarország vármegyéinek földjéből vett egy-egy porszemmel. Az Országos Magyar Hadimúzeum Egyesület emléklapjára ragasztva, amely tanúsítja, hogy a 160. számú ércbulla tulajdonosa és őre Halácsy Endre polgári iskolai tanár. Aranyozott iniciáléval, többszínnyomással. A szöveget a vármegyék színes címerei övezik. A szelence fedelébe a történelmi Magyarország alakját vágták bele.
Mérete: 200 x 130 mm.
Aranyozott keretben. |