Lipcsében, 1844. (Wigand) Ottónál. |
IV+167 [recte168]p. |
A pamflet rövid, szarkasztikus írásokat tartalmaz a kor politikai életéről, a pártokról, valamint több közéleti személyiségről (Széchenyi, Batthyány, Deák, Eötvös stb). Szerzője érdekes életutat járt be, az emigrációban az osztrák titkosrendőrség ügynökeként tevékenykedett. |
Aranyozott gerincű, korabeli vászonkötésben. |
Szentkirályi: M-84. |