142. árverés - 467. tétel
(Verseghy Ferenc)
Magyar Grammatika av vagy Nyelvtudomány, mellyben a' Hazai Nyelvnek sükeres okokra épített Regulái napkeleti nyelvhez illő tanításrenddel mind és pontosan előterjesztetnek. A' Magyar Nemzeti Oskolák' számára.
Budánn, 1821. Királyi Magyar Universitás. |
XLII+518p. |
Második kiadás. A szerző a felvilágosodás korának egyik legjelentősebb magyar nyelvtudósa volt. E munkája tekinthető nyelvészeti munkássága szintézisének. A Helytartótanács megbízásából született mű először 1819-ben jelent meg. |
Aranyozott gerincű, korabeli félbőr-kötésben. A gerincen apró sérülésekkel. |