143. árverés - 133. tétel
Argenti Döme dr.
Különféle betegségek hasonszenvi gyógyitása. Nemorvosok és kezdő hasonszenvi orvosok használatára.
Pesten, 1847. Trattner és Károlyi ny. |
1t.+XXXV+208+(3)p. Első kiadás. |
Argenti Döme szülővárosában, Vácon működött. A homeopátia híve, majd egyik magyarországi vezéralakja lett. Számos főúr és főpap mellett Madách Imre és Tompa Mihály is betegei közé tartozott. Műve számos további kiadást is megért. |
Kopott aranyozású, korabeli vászonkötésben. A gerinc felső részén apró sérüléssel. A levelek halványan foltosak. |
Győry: 76. old. |