143. árverés - 154. tétel
Remény. Irodalmi és művészeti évkönyv. Szerkeszti Vachott Sándorné.
Pest, 1861. Heckenast. |
XXX+(2)+120p.+12t. (színes, kőnyomatos díszcímlap, 7 kőnyomat, ezek közül 3 színes, felragasztott kép, valamint 4 acélmetszet) |
A díszalbumot ékesítő acélmetszeteken külföldi látképek és egy vaddisznó-vadászat jelenete látható, a színes kőnyomatok egyikén gróf Széchenyi István híres ábrázolását találjuk, amelyen egy csónakban áll, mellette egyik fia, a háttérben pedig a Lánchíd alakja, előtte gőzhajóval. |
Javított gerincű, díszesen aranyozott, kiadói vászonkötésben. Aranymetszéssel díszítve. |
Szüry: 3815. |