143. árverés - 156. tétel
Salzmann, Chr(istian) Gotth(ilf)
Rák-könyvetske, vagy útmútatás az okossággal ellenkező Gyermek-Nevelésre. ~ után Forditotta egy Nevelő E. H. J.
Kolo'svárt, 1832. Burián Pál. |
196p. |
A szerző a felvilágosodás szelleméből kialakult filantropista neveléselmélet egyik legjelentősebb képviselője volt. E munkája 1780-ban jelent meg először, ez az első magyar kiadása. A cím arra utal, hogy szellemes formában, visszájára fordított nevelési tanácsokat ad (Néhány fejezetcím: "Miként lehet elérni, hogy a gyermek meggyűlölje a szüleit? — Hogyan lehet kiirtani gyermekeinkből az emberszeretetet? — Hogy neveljük gyermekeinket bosszúállóvá?") A fordító személye ismeretlen. |
Kopottas, korabeli félvászon-kötésben. A levelek enyhén foltosak. |
György: 344.; Borda: 5684. |