143. árverés - 193. tétel
Münster, Sebastian
Basel, (1544.) Heinrich Peter. |
(8)+CLXVI+(2)p. |
A szerző Heidelbergben, Löwenben, majd Freiburgban tanult teológiát és nyelveket. Ez utóbbi helyen tanított Gregor Reisch, a Margarita Philosophica neves szerzője, akinek hatására a természettudományok — elsősorban a geográfia — felé fordult. Fő műve, a Cosmographia mellett számos hasonló témájú munka is fűződik nevéhez. Ezek egyike a Horologia, amely latinul 1531-ben, németül pedig 1537-ben jelent meg először. |
XVIII. századi papírkötésben. Restaurált darab. Több levelén halvány vízfolttal. Az utolsó négy levél alsó részén pótlással, ez a szöveget nem érinti. |
VD16 M 6655.; BNH Cat 0 |