143. árverés - 197. tétel
Magyar László
~ délafrikai utazásai 1849-57. években. A Magy. Tudom. Akademia megbízásából sajtó alá egyengette és jegyzésekkel ellátta Hunfalvy János. Első kötet [unicus].
Pest, 1859. (Emich G. ny.) |
1 térk. (színes, kihajt. kőnyomat)+XVI [helyesen XVIII]+464p.+8t. (kőnyomatok) |
A magyar Afrika-kutatás első jelentős alkotása. A szerző halála miatt a kiadás abbamaradt, a kézirat elveszett. A lithographiák a szerző rajzai nyomán Rohn Alajos pesti kőnyomdájában készültek. Hozzákötve: -- délafrikai levelei és naplókivonatai. Kiadta Hunfalvy János. Pest, 1857. Eggenberger Ferdinánd. 92p.+1 kihajt. térk. |
Kopott gerincű, korabeli félvászon-kötésben. Az első mű eredeti borítója bekötve. Az első kötéstáblán a báró Prónay család aranyozott címerével. Az első mű néhány levelének alsó részén tintától származó folttal, ez két levélen -- minimális mértékben -- a szöveget is érinti. |
Poss.: Mindkét mű címlapjának hátoldalán báró Prónay Gábor tulajdonosi bejegyzésével. |