143. árverés - 68. tétel
Perlrott Csaba Vilmos művészete. Bornemissza Géza előszavával.
Bp., (1929.) Dante. |
1 színes t.+15p.+32t. |
Perlrott Csaba a magyar avantgarde mozgalom egyik első befolyásos művésze, a magyar Vadak irányzat izgalmas indulásának is részese volt. A könyv szerzője kortársa, művészi pályájuk folyamatosan keresztezte egymást. Ez az első róla szóló könyv. A bevezetőt Kassák Lajos írta. A mű két változatban jelent meg, ez — a vastag papírra nyomtatott —variáns tudomásunk szerint még nem szerepelt árverésen.
Példányunkat különlegessé teszi, hogy az előzéklap után a festőt ábrázoló, korabeli zselatinos ezüst nagyítású fotó szerepel benne. A felvételt Rónai Dénes fotográfus készítette, aki a piktorializmus (más néven fotoszecesszió) jeles magyar képviselője volt. |
Aranyozott, kiadói vászonkötésben. Az eredeti borító bekötve. |