145. árverés - 194. tétel
Uj szakáts-könyv, mellyben Külömb külömb féle válogatott, tzifra, jó, egésséges, hasznos, tiszta, és szapora Étkeknek meg-készítése, sütése és főzése. A' gazdaszszonyoknak nagy hasznára le-ábrázoltatik.
Pesten, 1795. Füskúti Landerer Mihály. |
1t. (konyhai jelenetet ábrázoló, rézmetszetű címkép)+208 [recte 206]+(2)p. |
Első kiadás. A következő évszázad első éveiben még háromszor megjelent (eltérő címmel). A 14. oldal után — téves lapszámozással — 17-es jön, ezt a hibát a későbbi kiadások is átvették. Maga a mű tulajdonképpen az első magyar nyelvű szakácskönyv, az 1695-ben megjelent, Misztótfalusi-féle "Szakats Mestersegnek Könyvetskeje" új cím alatt közreadott, némileg átdolgozott változata. Tudomásunk szerint árverésen egyszer bukkant fel, 1979-ben. |
Aranyozott gerincű, XX. század eleji bőrkötésben. A címkép és a címlap felkasírozva. A gerincen kis kopásokkal és repedésekkel. |