145. árverés - 34. tétel
(Fenelon, Francois de Salignac de) Fenelóni Saligniák Ferencz
Telemakus bujdosásának történetei, mellyeket franczia nyelven irtt ~. Magyarra forditott Haller-kői Haller László. Második nyomtatás.
Kassán, 1758. Jesus Tarsasaga Academiai betőivel. |
(6)+343p. |
Második magyar nyelvű kiadás. Először három évvel korábban látott napvilágot. 1783-ban Zoltán József fordításában is megjelent. |
Díszesen aranyozott gerincű, XIX. századi félbőr-kötésben. A bőrborítás alatt megbúvó gerinclemezre a címkemező tervezett körvonalát követő rátétet ragasztott a könyvkötő-mester, amely mintegy milliméter magasan emelkedik ki a gerinc síkjából. A borítás felhelyezése után a rátét körvonalait íves és egyenes, aranyozott vonalakkal hangsúlyozta készítője. |