146. árverés - 158. tétel
Unio. Zsebkönyv. Szerkeszti Urházy. 1848.
Kolozsvártt, (1847.) Barráné -- Stein. |
1t. (Teleki Domokos rézmetszetű mellképe)+IV+(2)+420p. |
Az antológia szerzői között találjuk Petőfi, Jókai és Döbrentei Gábor nevét is. A kötet névadója gróf Teleki Domokos tanulmánya, amelyben Magyarország és Erdély uniótörekvéseinek múltját és jövőjét taglalja. A szerkesztő, Urházy György újságíró, a szabadságharc idején Bem mellett harcolt huszártisztként. |
Javított gerincű, díszesen aranyozott, kopottas, kiadói bársonykötésben. Az első tábla közepén két angyal által tartott, aranyozott magyar és erdélyi címerrel, alatta "Csak egyesülve állhatunk" szöveggel. Aranymetszéssel díszítve. A címlap javítva. |
Poss.: Glitzke Sándor gyűjteményi bélyegzőjével. |
Szüry: 4793. |