(Ujpest), 1940. (Özv. Ritter Jenőné ny.) |
31+(1)p. Első kiadás. Számozott (243./500), aláírt példány. |
Az aláírás felett ajánló sorokkal: "Gorzó Nándor barátomnak, a költőnek s az ízek művészének a régi szeretettel 940 VII 15".
A kötetből egy levelet (21-22. old.) a rajta szereplő erotikus vers miatt az ügyészség utasítására ki kellett vágni, itt ennek helyére a vers autográf kéziratát ragasztották be.
Hozzákötve:
Ördögnyelv. — új versei.
(Újpest), 1941. (Özv. Ritter Jenőné ny.) 23+(1)p. Első kiadás. Gorzó Nándornak dedikált példány. |
Aranyozott gerincű, korabeli félvászon-kötésben. Az eredeti borítók bekötve. |