147. árverés - 125. tétel
Bán nagyközség által kiadott díszpolgári oklevél.
Az okiratot Zamaróczy János járási főszolgabíró részére állították ki. Az aláírók Tamás József községi bíró és Andor István jegyző.
2 beírt oldal, a szöveg díszes keretben. Kelt: (Trencsén)Bán, 1906. IV. 25. |
Díszesen aranyozott bőrkötésben, a gerincen átfűzött zsinóron lógó, fatokban elhelyezett viaszpecséttel. Az első kötéstáblát két párhuzamos aranyozott fémrátét osztja külső és belső mezőkre, a sarkain négyzetes keretben csúszógombot imitáló dísszel. A két lénián belül szürke alapon aranyozott levelekkel, a tábla közepén ovális keretben a Zamaróczy család aranyozott címerével. A hátsó táblán csúszógombokkal. |