147. árverés - 148. tétel
(Rákóczi Ferenc, II.) Rakoczi
Testament politique et moral du Prince ~. Tome(s) I-II.
La Haye [Párizs], 1751. Scheurleer [Neuville]. |
(10)+255+(1)p.; (4)+257-509p. |
A fejedelem politikai és erkölcsi végakaratának első kiadása. A kiadó, Didier-Pierre Chicaneau de Neuville feltehetően a jobb kelendőség kedvéért szerepeltetett hamis, hágai impresszumot a valójában a párizsi Guillin műhelyben készült nyomtatványon. |
Díszesen aranyozott gerincű, korabeli bőrkötésben. A gerincek felső peremén apró sérülésekkel. Aranymetszéssel díszítve. |
Poss.: Az eferdingi Starhemberg hercegi könyvtár gyűjteményi bélyegzőjével. |
Apponyi: 2466. |