147. árverés - 186. tétel
(Nanquier, Simon)
De lubrico temporis. curriculo deque hominis miseria Nec non de funere Cristianissimi Regis Carolis Octavi.
(Paris, 1510-1515 k. Johannes Gourmont.) |
(24)p. A címlapon dekoratív nyomdászjelvénnyel. |
Szignált ("Lortic") disznóbőr-kötésben. A táblákat dupla, vaknyomással készített lénia keretezi. Az álbordás gerincmezőket szintén dupla lénia övezi. A második és harmadik mezőben a szerző neve, a cím és a kiadási hely olvasható. A kiragasztott előzéket széles, aranyozott mező övezi, melyben az első táblán alul a könyvkötő mester neve olvasható. Az előzék fésűs technikával készített, kézzel festett lapokból áll. A könyvtestet aranymetszés díszíti, használatát zöld-piros-arany jelzőszalag segíti. A kötet a Lortic párizsi könyvkötő dinasztia (XIX-XX. század fordulója) munkásságának szép példája. |
BNH Cat 0 |