147. árverés - 34. tétel
(Le Clerc, Jean)
Histoire d' Emeric comte de Tekeli, ou memoires pour servir a sa vie... Par ****
Cologne, 1693. Jacques de la Verité. |
(2)+332p. |
A magyarországi események iránti felfokozott érdeklődést mutatja, hogy ugyanebben az évben további kettő, majd a következő évben még több kiadást is megért. Angolul is megjelent. A Thököly életét leíró szerző a magyarok iránti szimpátiával mutatja be az eseményeket. |
Kopott aranyozású, enyhén sérült gerincű, korabeli bőrkötésben. |
Apponyi: 1443. |