147. árverés - 95. tétel
Hunfalvy János — Rohbock Lajos
Magyarország és Erdély eredeti képekben. Történelmi és helyirati szöveggel. I-III. kötet.
Pest, 1856-1864. Lauffer és Stolp. |
1t. (metszett díszcímlap)+(4)+292+(3)p.+37t.; 1t. (díszcímlap)+427+(5)p.+110t.; 1t. (díszcímlap)+135+(4)p.+54t. |
A XIX. századi illusztrált magyar topográfiai irodalom főműve. Hunfalvy János jogban, filozófiában, teológiában és földrajzban egyaránt járatos tudós, a Magyar Tudományos Akadémia tagja volt. Ludwig Rohbockkal közösen készített albuma 1856 és 1864 között Darmstadtban jelent meg folytatásokban. Több, mint 200 acélmetszeten mutatja be az ország egykorú képét. Szövege baedeker jellegű, így egyben a hazánkról készült első olyan útikönyvként is felfogható, mely az országról teljes áttekintést nyújt történeti és helyismereti adatokkal együtt. Hunfalvy művének alaptétele az, hogy a geográfiának a történelem és a természettudomány kölcsönös összefüggéseit kell feltárnia. Az első kötet Budapest és környéke, a második Magyarország, a harmadik Erdély nevezetességeit tárgyalja. |
Aranyozott gerincű, korabeli félbőr-kötésben. A gerincen kis kopásokkal. Az első kötet alján kis -- repesz okozta -- sérüléssel. |