147. árverés - 96. tétel
Szerelmey Miklós
Magyar hajdan és jelen élethű rajzolatokban magyarázó szöveggel... kiadja magyar és német nyelven ~
Pesten, 1847. Beimel ny. |
1t. (színes, kőnyomatú díszcímlap)+(4)+47p.+30t. |
Szerelmey Miklós az egyik legjelentősebb hazai kőnyomdász volt, ennek bizonyítékai a kötetben található, különféle technikai megoldásokkal készült kőnyomatok is. A kiadót az előszó szerint a dicső múlt népszerűsítő ismertetése, és ezáltal a hazaszeretet erősítése vezette a mű megjelentetésében. A közreműködők között találjuk Döbrentei Gábor, Joseph Häufler, Horváth Mihály, Henszlmann Imre és Toldy Ferenc nevét is. A történelmi témájú, és a népviseleteket ábrázoló táblák mellett Dévény, Esztergom, Pannonhalma és Nagybörzsöny látképei találhatók a kötetben. Gyönyörű a kötet elején álló díszcímlap is, ahol a növényi ornamensekkel gazdagon illusztrált keretet felül két angyal által tartott magyar címer, alul pedig Pest bájos kis látképe ékesíti. A díszalbumnak létezik egy egyszerűbb, német szöveggel is ellátott változata, amely csak 25 képet tartalmaz. |
Restaurált, korabeli vászonkötésben. A leveleken és a táblákon halvány rozsdafoltokkal. |