149. árverés - 393. tétel
Zólyom vármegye által Répási Mátyás zólyomi alispánnak ajándékozott díszalbum.
Az alispán működésének tizedik évfordulója alkalmából, 1907-ben készült kötet a vármegye tisztviselőinek fényképeit tartalmazza. Az első levélen a főispán képe, a további 21-en pedig a tisztikar 3-3 tagja látható. A címlapon és az utolsó — üres — levélen nagy terjedelmű, 1945-ben kelt, orosz nyelvű bejegyzéssel. |
Díszesen aranyozott, enyhén sérült gerincű bőrkötésben. Az első kötéstáblát ónból készült fémkeret övezi. A belső mezőt növényi ornamensekkel díszített, festett, aranyozott sárgarézből és tűzzománcból készült rátétek díszítik. A tábla közepén kör alakú ónkeretben a vármegye aranyozott, festett címere, mellette balra "1897", jobbra "1907" évszám, alatta a megajándékozott monogramja látható. A hátsó táblán csúszógombokkal. Körben aranymetszéssel díszítve. Sárgaréz zárókapoccsal. Az elő- és háttáblán kisebb foltokkal. |