150. árverés - 100. tétel
(Mednyánszky Alajos) Mednyansky, A
Malerische Reise auf dem Waagflusse in Ungern. Zweite vermehrte und verbesserte Ausgabe.
Pesth, 1844. Hartleben. |
X+241+(1)p.+1 kihajt. táblázat+16 színes t. (hártyapapírral védett litográfiák) |
A szerző a történelmi Magyarország egyik legszebb vidékét, a Vág folyó völgyét járta be, Liptóújvártól a torkolatig. A táj leírása mellett a helységek történelmét, néprajzi és gazdasági viszonyait is bemutatja, a bécsi Fischer professzor illusztrációit felhasználva. A mű első kiadása 1826-ban jelent meg, 12 aquatintával díszítve. A kiadó a nagy keresletre való tekintettel döntött a bővített újrakiadás mellett. |
Aranyozott gerincű, korabeli vászonkötésben. |