Pesten, 1841. Trattner-Károlyi. |
(2)+187 [recte 387]+(3)p. Első kiadás. |
Széchenyi talán legnagyobb vihart kiváltó műve. Kossuth még ugyanebben az évben válaszolt Felelet című munkájában. A kor olyan neves politikusai közül is számosan megszólaltak Kossuth mellett, mint Wesselényi, Deák és Eötvös József, sőt még a Széchenyi feltétlen hívének számító Fáy András is bírálta emiatt mentorát. |
Aranyozott gerincű, korabeli félbőr-kötésben. A gerincen kis sérülésekkel. |
Szentkirályi: 127. |