152. árverés - 120. tétel
Mezőtúr város által kiadott díszpolgári oklevél.
Az okiratot Hieronymi Károly belügyminiszter részére állították ki. Az aláírók Mészáros Endre polgármester és Jakucs Gábor főjegyző. Díszes iniciálékkal.
1 pergamenlevél, a város réztokkal védett, zsinóron függő viaszpecsétjével. Kelt: Mezőtúr, 1894. VI. 10. |
Korabeli, bőrből készült albumkötésben. Az első tábla középmezejének sarkait zománcos, növényi ornamensekkel díszített, aranyozott sárgaréz veretek övezik, középen az adományozott aranyozott monogramja látható. A hátsó táblát négy réz csúszógomb védi a kopástól. Zárókapcsokkal ellátott, bordó bársonnyal bélelt bőrdobozban. |