152. árverés - 18. tétel
Elein való meg-térésnek gyümőltse. Az Ifiabbak' számára.
Kolo'sváronn, 1820. Ref. Kol. bet. |
(16)+208p. A díszcímlap másolattal pótolva. |
Igazi könyvtörténeti ritkaság, korai miniatűr könyv, szedéstükre 50 x 35 mm. A kötet irodalmunkban a legkisebbek egyike, először 1760-ban jelent meg, szintén Kolozsvárott Páldi Székely István nyomtatásában. Korábbi kiadásaiban az előszó végén B. H. W. M. monogram olvasható, amely báró hadadi Wesselényi Miklósra utal. Mivel ő ekkor még csak kilenc éves volt, valószínűbb, hogy tanára, Cornides Dániel lehetett a szerző. |
Korabeli, vaknyomásos, aranyozott bőrkötésben. A táblák belső oldalára körben visszahajtott bőrcsíkon szintén aranyozott levélsor fut végig. Az aranyozás enyhén kopott, a gerinc pótolva. Aranymetszéssel díszítve. Finom, nyomott mintával díszített, korabeli papírtokban. |