152. árverés - 28. tétel
Fáy András
Próbatétel A' mái Nevelés két nevezetes hibáiról
Pesten, 1816. Trattner János Tam. bet.. |
VIII+9-159+(3)p. |
Fáy igazi polihisztor, a reformkor egyik érdekes egyénisége volt. Széchenyi feltétlen hívének számított. Kiterjedt szépirodalmi munkássága mellett politikai, gazdasági, pedagógiai művei is megjelentek. Méltán nevezte el Szemere Pál "A Haza mindenesé"-nek. |
Aranyozott gerincű, későbbi félvászon-kötésben. Könyvtári duplum. |
Szüry: 1319. |