152. árverés - 73. tétel
Gárdonyi Géza
A bor. Falusi történet három felvonásban.
Bp, 1901. Singer és Wolfner.. |
179+(1)p.+1 kihajt mell. (kotta) Dedikált példány: "Rózsahegyi Kálmánnak szeretett Matyimnak Gárdonyi". |
Gárdonyi darabjának ősbemutatója 1901. március 29-én volt a Nemzeti Színházban. A dedikáció címzettje híres színész, aki Baracs Matyi szerepét játszotta. |
Kiadói vászonkötésben, az eredeti borító bekötve. Festett lapszélekkel. A melléklet enyhén sérült. |