152. árverés - 99. tétel
Gebhardi, Ludwig Albrecht
Geschichte des Reichs Hungarn und der damit verbundenen Staaten. I-IV. Theile.
Leipzig, 1778--1782. Weidmanns Erben und Reich. |
(2)+684p.; (2)+754p.; (4)+866p.; (4)+740+(62)p. |
A mű a szerző által írt világtörténet 15. kötetének önálló kiadása. |
Díszesen aranyozott, XIX. századi félpergamen-kötésben. Hollnsteiner udvari könyvkötészetében készült. Márványozott előzéklapokkal és lapszélekkel. |
Poss.: A kötet Habsburg Lipót Szalvátor főherceg híres könyvtárát, a "Weisse Bibliothek"-ot ékesítette. A gerincen a tulajdonos aranyozott címerével, a címlap verso-ján pedig pecsétjével. |