154. árverés - 125. tétel
Egervári (Potemkin) Ödön
Magyar királyi honvéd törzstisztek albuma. 51 arczképpel és életrajzzal. Kiadja és szerkeszti ~. I. kötet [unicus].
Pest, 1870. Athenaeum. |
(4)+206+(2)p. Lapszámozáson belül 51 táblával. |
A tisztek életrajzai mellett egészoldalas, fametszetű mellképük is megtalálható. A kötet szereplőinek nagy része a szabadságharc idején is a honvédségben harcolt.
Elékötve:
Asbóth Lajos: — emlékiratai 1848-iki és 1849-iki magyarországi hadjáratból. I-II. kötet
Pest, 1862. Ráth Mór. (4)+158+(3)+85p.
Hozzákötve:
Bernát Gáspár:
Lavotta élete Pesten, 1857. Boldoni Róbert ny. 1t.+VIII+59+(1)p
Hozzákötve:
Lavotta János:
Eredeti cim: Nobilium Hungariae insurgentium nota insurrectionalis Hungarica... Ugyanez magyarul: Insurgensnóta mellyet az 1797. évben fölkelt magyar nemesek emlékére szerzett... —
Pesten, 1857. Emich Gusztáv ny. 15p. |
Aranyozott gerincű, korabeli félvászon-kötésben. |