154. árverés - 414. tétel
Zanchi, Joseph
Physica p. ~... inscripta honoribus... Caroli Alexandri ducis Lotharingiae... dum... Joannes Comes Patatich de Zajesda... universam philosophiam publice propugnaret ex praelectionibus... ~
(Bécs, 1748.) Ex typographia Kaliwoda. |
(6)+380+(2)+374p.+XIII kihajt. t. |
Az első rész a "physica generalis", a második a "physica particularis" alcímet viseli. A jezsuita természettudományosságot képviselő Zanchi 1710-ben született Fiuméban, később Bécsben — többek között a magyarországi diákokat oktató Theresianumban —, Passauban, Grazban és Görzben tanított. |
Kopottas, aranyozott gerincű, korabeli bőrkötésben, az első kötéstábla felső sarka sérült. |