155. árverés - 10. tétel
Vietz, Ferd(inand) Bern(hard)
Icones plantarum medico-oeconomico-technologicarum cum earum fructus ususque descriptione — Abbildungen aller medizinisch-ökonomisch-technologischen Gewächse... I.; III-X. Theil(e) + Supplement-Band.
Wien, 1800-1822. Eder-Schrämbl. |
1 színes t. (díszcímlap)+VIII+223p.+110 színes t.; 1 színes t. (díszcímlap)+VI+(2)+374p.+105 színes t.; 1t. (díszcímlap)+(2)+139+(3)p.+114 színes t.; 1t. (díszcímlap)+(2)+107+(3)p.+111 színes t.; 1t. (díszcímlap)+(2)+118+(2)p.+111 színes t.; 1t. (díszcímlap)+(2)+111+(3)p.+122 színes t.; 1t. (díszcímlap)+(2)+113+(3)p.+102 színes t.; 1t. (díszcímlap)+(2)+113+(3)p.+100 színes t.; 1t. (díszcímlap)+(2)+122+(2)p.+100 színes t. (1 kihajt.); 1 színes t. (díszcímlap)+(2)+116+(2)p.+100 színes t.
A szerző gyógyszerész, orvos, a bécsi egyetemen a törvényszéki orvostan professzora volt. Monumentális munkája a kor botanikai irodalmának egyik legigényesebb, mintegy 1200 gyönyörű, kézzel színezett rézmetszetű illusztrációjával pedig leglátványosabb darabjaként is méltán említhető. A képek Ignaz Albrecht bécsi rézmetsző munkái (a szakirodalomban sokszor a nála nevesebb Ignaz Alberti szerepel, de ő 1794-ben meghalt). A kiegészítő kötet Joseph Lorenz Kendl nevéhez fűződik. A mű páratlan ritkaságát jelzi, hogy a londoni Természettudományi Múzeum szerint a brit közgyűjtemények közül ők birtokolják az egyetlen példányt, az USA-ban pedig három ilyenről tudnak (ezek közül kettő nem teljes). A nemzetközi árverési piacon teljes sorozata felbukkanásának nyomát nem találtuk, a legnagyobb árverezőházaknál is csak az itt szereplőnél hiányosabb darabok kerültek kalapács alá. |
Egységes, aranyozott gerincű, korabeli félbőr-kötésben. Két kötet (3., 5.) restaurálva. |