155. árverés - 145. tétel
András(s)y György, gróf — Széchenyi István, gróf
~nak a' Budapesti Hid-Egyesülethez irányzott jelentése midőn külföldrül visszatérének
Pozsonban, 1833. Landerer. |
(2)+114p. A végére 1 kék levél bekötve ("Tudnivalók"). Első kiadás. |
A címlapon jelzettel ellentétben Széchenyi egyedül írta a beszámolót néhány nap alatt. Az írás londoni tapasztalatairól szóló jelentését tartalmazza, amelyet a Hídegyesület 1833. III. 8-án tartott ülésén nyújtott be. Az országgyűlésen minden követ kapott belőle egy példányt, és a Jelenkor 28. számával együtt másoknak is szétküldette. A Lánchíd építéstörténetének fontos dokumentuma, nagyon ritka. |
XX. század eleji, bordázott gerincű félbőr-kötésben. Körülvágatlan, gyönyörű példány. |
Poss.: Dirsztay Béla könyvjegyével, Glitzke Sándor gyűjteményi bélyegzőjével. |
Szentkirályi: 120.; Borda: 1621. |